اخبار

( آشنایی با مواد مصرفی در دستگاه فتوکپی ) ( آشنایی با مواد مصرفی در دستگاه فتوکپی ) این مطلب می تواند نکاتی در مورد آموزش دستگاه فتوکپی ارائه دهد. مواد مصرفی در دستگاه نقش بسزایی دارد و بدون آنها امکان فعالیت دستگاه وجود ندارد مواد مصرفی دستگاه فتوکپی شامل :
- کاغذ - دولوپر - تونر
می باشند البته درام نیز جزء مواد مصرفی محسوب می گردد زیرا بر حسب کارکرد بعد از مدت زمان معین نیاز به تعویض دارد ولی آن را در بخش دیگر سایت آورده ایم
شنبه هفتم مرداد ۹۶
( دولوپر چیست ؟ ) ( دولوپر چیست ؟ ) پودر دولوپر ماده مصرفی دیگری است که کار آن انتقال تونر یا پودر جوهر به درام است. دولوپر ها مصرف نمی شوند ولی پس از مدتی کارایی خود را از دست می دهند و باید تعویض شوند. این مدت معمولا طولانی است و شاید هر چند سال یک بار نیاز باشد تا شما پودر دولوپر خود را تعویض کنید. بنا بر این قیمت دولوپر در انتخاب شما چندان موثر نیست.
معنای “دولوپر” (Developer) “توسعه دهنده” می‌باشد و در علم شیمی و صنعت عکاسی به معنای ماده‌ی ظهور و ظاهر کننده‌ی عکس به کار می‌رود.
شنبه هفتم مرداد ۹۶
( درام چیست و چگونه عمل میکند؟ ) ( درام چیست و چگونه عمل میکند؟ ) توضیحی کلی در مورد درام و عملکرد آن
درام چیست و چگونه عمل میکند؟درام غلتک استوانه ای است که دارای سطحی براق است که هادی نور بوده و می‌توان در آن الکتریسیته‌ ی ساکن ایجاد نمود.
همانطور که می دانید وقتی سندی را زیر دستگاه کپی قرار می‌دهید باریکه‌ ی نور شدیدی از روی آن رد می‌شود. این باریکه‌ی نور تصویری از سند را به یک عدسی منتقل کرده و عدسی تصویر برعکس شده‌ی آن را روی درام می‌ تاباند.
شنبه هفتم مرداد ۹۶
( تونر چیست ؟ ) ( تونر چیست ؟ ) توضیحی اجمالی در ارتباط با تونر و مواد مصرفی دستگاه فتوکپی
تونر پودری است که در کلیه ماشین های چاپ لیزری مانند پرینتر و دستگاههای فتوکپی مورد استفاده قرار می گیرد.درگذشته ترکیبات تونر شامل
نمک،کربن و اکسیدآهن بوده است. اما امروزه برای بالابردن کیفیت پرینت وکپی، کربن ذوب شده را با پلیمر به کار میبرند.
دوشنبه دوم مرداد ۹۶
(نکاتی در مورد کاتریج و چاپگرها) (نکاتی در مورد کاتریج و چاپگرها) توضیحی پیرامون تونر کاتریج و عملکرد آن
به موارد مصرفی جوهر در پرینتر های جوهرافشان ، پودر در پرینترهای لیزری تونر گفته می شود .محفظه ای که تونر و جوهر در آن قرار می گیرد را کارتریج می نامند . دستور پرینت در پرینترهای جوهرافشان توسط جوهر و بوسیله هد کارتریج روی کاغذ منتقل می گردد . انتقال دستور پرینت در پرینترهای لیزری روی کاغذ بوسیله پودر و یا همان تونر و بوسیله درام کارتریج انجام می پذیرد .
دوشنبه دوم مرداد ۹۶
کپی برداری از محتوی با قید منبع مجاز است
تنها سایت رسمی محصولات وی جی (vg)                                                                                                 تنها سایت رسمی محصولات وی جی (vg)                                                                                                 تنها سایت رسمی محصولات وی جی (vg)                                                                                                 تنها سایت رسمی محصولات وی جی (vg)