(نکاتی در مورد کاتریج و چاپگرها)

۱۳۹۶/۵/۲ دوشنبه
(0)
(0)
(نکاتی در مورد کاتریج و چاپگرها)
(نکاتی در مورد کاتریج و چاپگرها)


به موارد مصرفی جوهر در پرینتر های جوهرافشان ، پودر در پرینترهای لیزری تونر گفته می شود .محفظه ای که تونر و جوهر در آن قرار می گیرد را کارتریج می نامند . دستور پرینت در پرینترهای جوهرافشان توسط جوهر و بوسیله هد کارتریج روی کاغذ منتقل می گردد . انتقال دستور پرینت در پرینترهای لیزری روی کاغذ بوسیله پودر و یا همان تونر و بوسیله درام کارتریج انجام می پذیرد . در نتیجه هد و درام به ترتیب ، در کارتریج های جوهری و لیزری انتقال اطلاعات و چاپ آنها روی کاغذ را بوسیله مواد انجام می دهد .استفاده بیش از حد توان تعریف شده در پرینتر ها از نظر تعداد چاپ ماهیانه پشت سر هم و در یک روز موجب می گردد تا قطعات مصرفی دستگاه از قبیل پد و پیکاپ ، کاغذکش ، هیتر ، فیوزینگ و درام کارتریج دچار آسیب دیدگی های جدی شود یکی دیگر از عواملی که موجب آسیب دیدگی در پرینترهای جوهرافشان می گردد ، نصب تانک جوهر روی پرینتر است . در این حالت جوهری که بصورت لیتری توسط مصرف کننده تهیه شده و داخل تانک ریخته می شود اگر با هوا مخلوط شده و پشت نازل ها منتقل گردد ، باعث سوختن هد پرینتر شده و کاربر را با هزینه نسبتا بالایی مواجه خواهد کرد . در صورتی که اکثر مصرف کنندگان این گونه از پرینترها که غالبا کار عکاسی را انجام می دهند ، این کار را برای صرفه جویی در مصرف جوهر انجام می دهند .

کاربران باید این نکته را همواره مورد توجه قرار دهند که تهیه هد برای پرینترهای جوهر افشان در برخی از مدل ها هم قیمت خود پرینتر خواهد بود، برخی کاربران مدعی می شوند که درام دستگاه سوخته است در صورتی که درام در پرینترهای لیزری و هد در پرینترهای جوهری ابدا نمی سوزد بلکه بخاطر استفاده نا آگاهانه مصرف کننده زودتر از موعد مقرر ، مستهلک شده و باید گفت که هرگونه نوسان برق و اختلالات الکتریکی در این مورد بی تاثیر بوده و دخیل نیست . دانستن این نکات و این که کدام پرینتر ها دارای چه ویزگی هایی هستند ، کمک زیادی به کاربران در هنگام خرید کرده و از لحاظ هزینه مواد مصرفی و نگهداری پرینتر بسیار مهم خواهند بود .در پایان زیمابی مفتخر است تا با تیم کارشناسان کارآزموده و مجرب خویش این اطلاعات را در اختیار کاربران گرامی ماشین های اداری و فروشگاهی قرار داده و سهم کوچکی در پایین آوردن هزینه های مصرفی آنها داشته باشد .


نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر
کپی برداری از محتوی با قید منبع مجاز است
تنها سایت رسمی محصولات وی جی (vg)                                                                                                 تنها سایت رسمی محصولات وی جی (vg)                                                                                                 تنها سایت رسمی محصولات وی جی (vg)                                                                                                 تنها سایت رسمی محصولات وی جی (vg)